Eğitmenler

Oktay Çavuş

2.Dan

MAFS
Oktay Çavuş

Savaş Sanatlarına Kyokushin Kai Karate ile başlamış ve siyah kemer derecesi almıştır. Bu stilin dışında Shotokan Karate, Aikido ve Güreş ile ilgilenmiştir. Karate dalında, İstanbul Şampiyonluğu, Türkiye ikincilik ve üçüncülük dereceleri vardır. Güreşte Üniversiteler arası Türküye üçüncüsü olmuştur.

1993 yılında Amerikan Futboluna başlamıştır. Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonunda uzun yıllar milli sporcu ve Türkiye Milli Takım Baş Antrenörü olarak görev yapmıştır.

Krav Magen metodu ile 2012 Yılında İbrahim Tokgöz vasıtası ile tanışmıştır. Krav Magen çalışmalarını 2012'den bu yana, Türkiye temsilcisi - Baş Antrenör İbrahim Tokgöz ve Grand Master Avi Abeceedon ile Türkiye ve İsrail'de sürdürmektedir. 2016 Yılında girdiği sınavda "Siyah Kemer 1.Dan", 2019 yılında ise "2.Dan", derecesini elde etmiştir.

Katıldığı eğitimler sonucunda, 2013 Yılında İsrail Wingate Enstitüsü (The Academic College At Wingate) "Assistant Instructor", 2014 yılında ise "Instructor" sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Uzun yıllar özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve özel kliniklerde Psikoterapist olarak çalışmıştır. Üsküdar Üniversitesi, Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü, Adli Bilimler Ana Bilim Dalı, Adli Psikoloji ve Davranış Delilleri Programında "Silah Taşımanın Bağlanma Biçimi ve Psikolojik İyi Oluş ile İlişkisi" isimli tez çalışması ile Yüksek Lisans derecesi almıştır.

Üsküdar Üniversitesi, Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü, Adli Bilimler Ana Bilim Dalında Doktora çalışmalarına devam etmektedir.

European Security Academy Taktik Tabanca Eğitmenidir.

Başkanlığını Prof. Dr. Sevil Atasoy'un yaptığı, Adli Bilimler Derneğinin (Kurucu) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Hipnoz Enstitüsü Derneği kurucu üyesidir. BÜMED, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, TPD, Türk Psikologlar Derneği ve AFCA, Amerikan Football Coaches Association üyelikleri bulunmaktadır.

İngilizce ve Bulgarca bilmektedir.

Uzmanlık ve ilgi alanları; Özel Güvenlik, VIP Koruma, Adli Psikoloji, Suçlu Profilleme, Ateşli Silahlar ile Taktiksel Çatışma ve Kadınlar, Çocuklar ve Riskli Meslek Grupları için Savunma Taktikleridir. Bu alanlarda başlangıç ve ileri seviyede eğitim programları düzenlemektedir. Yurt içi ve yurt dışında (İsrail, Polonya, A.B.D.) birçok eğitim ve sertifika programına katılmıştır.