Eğitmenler

Burak Korkmaz

2.Dan

MA-MSC, PHD
Burak Korkmaz

Savaş sanatları ile tanışması 1993 yılında Kickboxing ile olmuştur. Krav Magen çalışmalarını 2010'dan bu yana, Türkiye temsilcisi - Baş Antrenör İbrahim Tokgöz ve Grand Master Avi Abeceedon ile Türkiye ve İsrail'de sürdürmektedir.

Katıldığı eğitimler sonucunda, 2014 Yılında İsrail Wingate Enstitüsü'nden (The Academic College At Wingate) "Assistant Instructor", sertifikasını almıştır. Sonraki yıllarda sürdürdüğü çalışmalarıyla 2016 yılında "Instructor" sertifikası almaya hak kazanan Burak Korkmaz, 2017 yılında Siyah Kemer 1. Dan ve 2019 yılında 2. Dan seviyesine yükseltilmiştir. Burak Korkmaz, güvenlik uzmanı olarak da yurt içinde ve yurt dışında eğitim programlarına katılmıştır. 2000 yılından bu yana kişisel güvenlik, yakın koruma, aktivite güvenliği ve kalabalık kontrolü gibi konularda hizmet vermektedir.

K.A.M.I. haricinde, uzun yıllar Amerikan Futbolu branşında mücadele eden Burak Korkmaz, 1999 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde (Crows) başladığı kariyerine sırasıyla, İstanbul Teknik Üniversitesi (Tigers) ve Koç Üniversitesi'nde (Rams) devam ederek, 2012 yılında Yeditepe Üniversitesi'nde (Eagles) tamamlamıştır. Amerikan Futbolu kariyeri esnasında düzenlenen Milli Takım kamplarına katılmış ve 2010 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi ile Avrupa Kupalarına katılan ilk ekipte yer almıştır. Burak Korkmaz halen scuba dalış, serbest dalış, snowboard, parkur sporlarıyla ve amatör olarak savaş sanatları ile ilgilenmektedir.

Mimar olarak meslek hayatını sürdüren Burak Korkmaz, Güvenlik Araştırmaları ve Bilgisayar Mühendisliği dallarında master ve Uluslararası İlişkiler alanında doktora derecelerine sahiptir. İngilizce, Almanca ve İbranice bilmektedir.