Türkiye Temsilciliği

Krav Magen Türkiye Temsilciliği

İbrahim Tokgöz

İbrahim Tokgöz

İsrail Krav Magen Derneğinin Türkiye temsilcisi olan İbrahim Tokgöz 1982 yılında savaş sanatlarına başlamıştır. Uzun yıllar Full Contact Karate, Kick Boxing ve Muay Thai çalışmalarını sürdürmüştür. 1986 yılında bu dallarda Siyah Kuşak seviyesine gelmiştir. Müsabık olarak spor hayatına devam eden İbrahim Tokgöz; uluslararası turnuvalarda ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. 1992 Yılında Hamburg / Almanya'da yapılan IAKSA - Avrupa Kick Boxing Şampiyonasın'da 71 Kg. da Avrupa üçüncüsü olmuştur. Sonrasında uzun yıllar Kick boxing antrenörü olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2007 - 2010 Yılları arasında Filipin savaş sanatlarından Escrima sistemi (Latosa Weapon System) ile ilgilenmiştir.

Güvenlik uzmanıdır, bu alanda yurt içinde ve yurt dışında bir çok eğitim programına katılmıştır. 1991 yılından beri özel güvenlik sektöründe hizmet vermektedir. 1996 yılında profesyonel işi gereği, İsrail'de katıldığı eğitim programında Krav Maga sistemini görmüş ve bu sistemi çalışmaya başlamıştır. 2000 Yılında İsrail Krav Magen Derneği'nin başkanı ve baş eğitmeni G.M. Avi Abeceedon ile tanışmıştır. Krav Magen'in daha doğal, gerçekçi, uygulanabilir ve etkili olduğunu gördükten sonra, G.M. Avi Abeceedon'dan İsrail ve Türkiye'de özel dersler alarak Krav Magen çalışmalarına hızla devam etmiştir.

İbrahim Tokgöz'e başarılı çalışmaları sonucunda, 2009 yılında İsrail Krav Magen Derneği'nin Türkiye temsilciliği ve Baş Eğitmenliği görevi verilmiştir. 2012 Yılında "Siyah Kemer 1.Dan" seviyesine yükselmiştir. Krav Magen'de Türkiye ve Avrupa'da bu dereceye yükselen ilk kişidir. 2013 Yılında girdiği sınavda "Siyah Kemer 2.Dan" derecesini elde etmiştir. İsrail dışında, 2.Dan seviyesine sahip tek eğitmendir. Şu an 4.Dan seviyesindedir. İsrail Wingate Enstitüsü (The Academic College At Wingate) "Instructor" (Eğitmen) sertifikasına sahiptir.

Evli ve 1 çocuk sahibidir. İngilizce bilmektedir.