Eğitmenler

Kadir Dalgıç

2.Dan

MA-MAFS
Kadir Dalgıç

Savaş Sanatlarına 1984 yılında başlamıştır. 1984 - 1985 Yılları arasında Kyokushin Kai Karate çalışmıştır. 1985 Yılında Kick Boxing'e başlamıştır. Kick Boxing çalışmalarına hala amatör olarak devam etmektedir. 2006 - 2010 Yılları arasında Filipin savaş sanatlarından Escrima sistemi (Latosa Weapon System) ile ilgilenmiştir.

Krav Magen metodu ile 2009 Yılında İbrahim Tokgöz vasıtası ile tanışmıştır. Krav Magen çalışmalarını 2009'dan bu yana, Türkiye temsilcisi - Baş Antrenör İbrahim Tokgöz ve Grand Master Avi Abeceedon ile Türkiye ve İsrail'de sürdürmektedir. 2014 Yılında girdiği sınavda "Siyah Kemer 1.Dan", 2017 yılında ise "2.Dan", derecesini elde etmiştir.

Katıldığı eğitimler sonucunda, 2013 Yılında İsrail Wingate Enstitüsü (The Academic College at Wingate) "Assistant Instructor", 2014 yılında ise "Instructor" Sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. 2012 yılında, Bahçeşehir Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Hukuk Ana Bilim Dalı, Adalet Hizmetleri (Ceza Adaleti) Programında (Criminal Justice) Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2019 Yılında Üsküdar Üniversitesi, Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü, Adli Bilimler Ana Bilim Dalı, Suç Önleme ve Analizi Programında "Türkiye'deki Özel Güvenlik Hizmetlerinin Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği Ülkelerindeki Uygulama Örnekleri ile Karşılaştırılması" isimli tez çalışması ile İkinci Yüksek Lisans derecesini almıştır.

European Security Academy Taktik Tabanca Eğitmenidir.

Başkanlığını Prof. Dr. Sevil Atasoy'un yaptığı, Adli Bilimler Derneği'nin (Kurucu) Yönetim Kurulu Üyesidir.

Uzmanlık ve ilgi alanları; Özel Güvenlik, VIP Koruma, Suç Önleme, Çevresel Farkındalık, Meşru Savunma, Cinsel Suçlar, Kadınlar ve Riskli Meslek Grupları İçin Savunma Taktikleridir. Bu alanlarda başlangıç ve ileri seviyede eğitim programları düzenlemektedir. Yurt içi ve yurt dışında (İsrail, A.B.D, Polonya) birçok eğitim ve sertifika programına katılmıştır.