KRAV MAGEN: <strong>Çocuk</strong>

Krav Maga Çocuklara Yönelik Kişisel Güvenlik Eğitimi

Krav Magen Çocuklar Programı

Diğer Dövüş sporlarıdan farkı, çocuklar için kendini savunma derslerini eğlenceli ve teşvik edici bir alternatiftir haline getirilmesidir. Çocuklar için Krav Magen, formlar ve alıştırmalar yerine, onların okulda, oyun alanında ve hayatta sıklıkla karşılaştıkları durumlara göre uyarlanmış araçlar ve teknikler öğretir. Derslerimizde üç şeyi vurgularız: Kişisel Alan, Fiziksel zindelik ve özgüven.

Birincil görevlerimiz zihinsel gücü geliştirmektir. Güçlü bir zihin çeviktir, farkındadır ve kendinden emindir.

Çocuklar için Krav Magen, sadece fiziksel bir ders olmaktan çok, genç beyinleri durumsal ve çevresel farkındalık ile yaratıcı problem çözmeye odaklı pratik düşünme ve tepki verme konusunda eğitiyor. İster okul da akran zorbalığının, isterse sürpriz bir sorunlarla karşı karşıya kalsın, çocuğunuzun bu durumla başa çıkmak için bir dizi donanımı olacaktır.

Krav Magen Çocuk

Krav Magen de Fitness Öğretiyor

Krav Magen derslerinde çocuğunuz bol bol egzersiz yapacak; ama bu tamamiyle bir amaca yönelik egzersiz olacak. Fiziksel aktivitelerini yapmalarının yanısıra, gerçek bir durum için kendini savunma teknikleriyle ilişkilendirerek, hem okulda, hem de sosyal hayat içinde kullanacakları kaslarını çalıştırmaya odaklanıyoruz. Çocuklarla yapılan eğzersiz ve teknikler de, el ayak koordinasyon becerileri arttırmasının yanı sıra, sağlıklı kas gelişiminede katkı sağlar. Çevresel ve durumsal farkındalık kullanarak kendilerini korumalarına yardımcı oluyoruz. Vücutlarının sınırlarını zorlayarak özgüven ve mental gelişimi kazanmalarını destekleyeceğiz.

Çocuklar için Krav Magen Kendini Savunmayı Öğretiyor

Öğrenciler becerileri hızla öğrenir ve formda kalır, ancak aynı zamanda kendilerini güvende tutacak pratik beceriler de edinirler. Çocuklara yönelik kişisel savunma derslerimiz sırasında, çocuklara çevreleri hakkında farkındalık, saldırıya uğrarlarsa ne yapmaları ve ne zaman kavgadan kaçınmaları gerektiği öğretilir. Kendilerini korunken özellikle akran zorbalığına karşı orantılı güç kullanmalarını bilirler.Doğru fiziksel becerilerini geliştirerek, siz etrafta yokken bile çocuğunuzun güvende kalmasına yardımcı olursunuz.

Egzersizler aynı zamanda sosyalleşme pratiğidir.

Çocuğunuzu Krav Magen'e Kaydedin!