Eğitmenler

İbrahim Tokgöz

4.Dan

İbrahim Tokgöz

İsrail Krav Magen Derneğinin Türkiye temsilcisi olan İbrahim Tokgöz 1982 yılında savaş sanatlarına başlamıştır. Uzun yıllar Full Contact Karate, Kick Boxing, Muay Thai yapmış ve 1986 yılında Siyah Kuşak takmaya hak kazanmıştır. 2006 - 2010 yılları arasında Filipin savaş sanatlarından Escrima sistemi (Latosa Weapon System) ile ilgilenmiştir.

Müsabık sporcu olarak hayatına devam eden İbrahim Tokgöz; uluslararası turnuvalarda ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. 1992 Yılında Hamburg / Almanya'da yapılan IAKSA - Avrupa Kick Boxing Şampiyonası'nda 71 Kg.'da Avrupa üçüncüsü olmuştur. Sonrasında uzun yıllar Kick Boxing antrenörü olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

1996 Yılında profesyonel mesleği olan güvenlik alanında, İsrail'de katıldığı eğitim programında Krav Maga sistemini görmüş ve bu sistemi çalışmaya başlamıştır. 2000 Yılı itibariyle G.M. Avi Abeceedon'dan İsrail ve Türkiye'de özel dersler alarak Krav Magen çalışmalarına hızla devam etmiştir. İbrahim Tokgöz'e başarılı çalışmaları sonucunda, 2009 yılında "İsrail Krav Magen Derneğinin Türkiye Temsilciliği" görevi verilmiştir. 2012 Yılında "Siyah Kemer 1.Dan" seviyesine yükselmiştir. 2013 Yılında girdiği sınavda "2.Dan", 2017 Yılında girdiği sınavda "3.Dan" derecesini elde etmiştir. 2019 yılında ise "4.Dan" seviyesine yükselmiştir. Krav Magen'de Türkiye ve Avrupa'da bu dereceye yükselen ilk ve tek kişidir.

2018 ve 2019 yıllarında İsrail Wingate Enstitüsü'nde (The Academic College At Wingate) düzenlenen "Uzman Eğitmenler Gelişim Programını" tamamlayarak "Senior Instructor of Martial Arts" sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur.

European Security Academy Taktik Tabanca Eğitmenidir.

İngilizce bilmektedir.

Uzmanlık ve ilgi alanları; Özel Güvenlik, VIP Koruma, Kayıp Önleme, Ateşli Silahlar ile Taktiksel Çatışma ve Kadınlar, Çocuklar ve Riskli Meslek Grupları İçin Savunma Taktikleridir. Bu alanlarda başlangıç ve ileri seviyede eğitim programları düzenlemektedir. Yurt içi ve yurt dışında birçok eğitim ve sertifika programına katılmıştır.