Blog

Yaşam Becerileri Kursu

Özel Alman Lisesi logosu Yaşam Becerileri Kursu

İstanbul Alman Lisesi ve Krav Magen Türkiye ortak inisiyatifi ile 5. ve 6. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen "Yaşam Becerileri Kursu" 9 Mart 2015'de başladı. Sekiz hafta devam edecek kurs 30 Nisan 2015 tarihinde tamamlanacak.

İçeriği Alman Lisesi Yöneticileri ve Krav Magen Eğitmenleri ile ortaklaşa belirlenen "Yaşam Becerileri Kursu"; çocuğa yönelen şiddetin her geçen gün daha fazla endişe yarattığı günümüzde, öğrencilerin fiziksel şiddet ve cinsel istismara maruz bırakılmasının önüne geçmek, bunu yaparken onları korkutmak yerine bilgilendirmek, şehir yaşamındaki olası tehlikelere karşı bilinçlendirmek, farkındalık kazandırmak, ve kendilerini savunma konusunda rehberlik etmeyi amaçlamaktadır.

Yaşam Becerileri Kursunda; öğrencilerin mental ve fiziksel gelişimleri göz önüne alınmakta, basit ve içgüdüsel teknikler eğlenceli olduğu gibi gerçekçi yöntemler ile öğretilmektedir. Buna bağlı olarak öğrenciler sekiz haftanın sonunda basit fakat etkili tekniklerden oluşan kendini savunma yeteneğine sahip olacaklardır.